Активний відпочинок та незабутні враження
Вітаю Вас Гость

Меню сайту
Спортивний туризм
[08.04.2011][Гірський туризм]
Кубок МКС. Результат...
[26.03.2011][Гірський туризм]
Спасатель 2011
[26.03.2011][Гірський туризм]
Чемпіонат Львівської...
[26.03.2011][Гірський туризм]
Чемпіонат Чернігова ...
[26.03.2011][Гірський туризм]
Кубок Донбасу сніжно...
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 41
Наша кнопка

<a href="http://turism.ucoz.ua/" target="_blank" >
<img src="http://turism.ucoz.ua/images/baner3.gif" title="Активний відпочинок" style="border: none;" alt="" />
Головна » Каталог перешкод » Центральный Кавказ (Безенги) » пер. Скалистый (2Б, 3986)

пер. Скалистый (2Б, 3986)
http://turism.ucoz.ua/index/otchet_o_gornom_turisticheskom_sportivnom_pokhode_4_k_s_po_centralnomu_kavkazu_bezengi_priehlbruse/0-74 27.03.2011, 11:00
Паспорт перешкоди: пер. Скалистий (2Б, 3986)

Назва
Категорія
Висота
Район
пер. Скалистий

3986 м
Центральний Кавказ (Безенгі)

Які долини зв'язує:
дол. р. Черек-Балкарський - дол. р. Крумкол

Джерело:
Похід 4 к.с. (Скуловатова О.В.)

Час проходження:
7 год (Від льодовика до морен)

Рекомендоване спеціальне спорядження на групу:
Кішки, льодоруби, мотузки, скельні гаки, репшнур 6 мм.

Можливі місця ночівлі:
Перед перевалом на льодовику. На перевалі.

Опис проходження:
02.07.09
З перевалу Туристів Грузії чітко видно пік ХХ р. ВЛКСМ і справа від нього сідловину нашого наступного перевалу Скалистий, 2Б. Прямо перед нами великі розломи льодопаду. Для виходу на пологу частину льодовика необхідно обійти зону розломів справа.
В 16:00 виходимо з перевалу. Льодовик закритий, рухаємось у зв’язках. Закриті тріщини обходимо, забираючи широкою дугою правіше на захід (Фото34). Сідає густий туман, видимість нульова. Привалюємось, чекаємо просвітлення і при мінімальній можливості беремо азимут. Проходимо за азимутом ще 200-300 м в напрямку Скалистого і вирішуємо ставити табір. Добре прощупавши майданчика ставимо намети (Фото35).

03.07.09
Підйом о 3:30. Виходимо в 4:30 без сніданку. Погода чудова, небо абсолютно чисте. Чітко видно пік ХХ р. ВЛКСМ і сідловину нашого перевалу. За пів години по рівному закритому льодовику (рухаємось у зв’язках) підходимо до перевального зльоту (Фото36). Останній підйом – широкий сніжний схил до 30º. Зі скель справа по ходу можливе падіння каміння, тому тримаємось від них на певній відстані. Після 20 хв. підйому (в 5:20) виходимо на перевал Скалистий 2Б. Сідловина широка, скельно-осипна, припорошена снігом (Фото37). З перевалу відкривається фантастична панорама ГКХ та його відрогів в променях раннього сонця. В безпосередній близькості до перевалу є можливість організувати місце ночівлі на снігу, або виступах осипу. Це актуально через значну камененебезпечність південного схилу цього перевалу, що вимагає раннього спуску. Тур по центру сідловини.
Міняємо записку, знищуємо шоколадку і починаємо спуск через 15 хв. після виходу на перевал. Перша станція на петлі на виступах скель. У багатьох місцях зустрічаються старі гаки. Кидаємо вниз мотузку 45 м. По центру спускового кулуару знаходиться невеликий скальний контрафорс. Використовуючи його як захист від каміння робимо за ним другу станцію на гаках. Через 20 м після другої станції починається сніг з періодичними виступами каміння. Кидаємо вниз дві зв’язані мотузки ~90 м. Це дає можливість швидко спустити основну частину групи до відносно безпечного сніжного гребеня, що відходить вбік (Фото 38). Остання зв’язка спускається з другої станції спочатку до скельної «балди» по центру кулуара (до неї 45 м; там є стара петля на виспупі+гак, додаємо свою), яка слугує прикриттям від каміння, що вже починає пролітати самовільно через схід сонця; а потім до решти групи на безпечний гребінь. Там робимо станцію на льодорубах і кидаємо дві зв’язані мотузки (90 м) вліво від нашого гребня (Фото39) (остання зв’язка з поперемінною страховкою без наплічників). Справа спуску немає! Після 90 м схил трохи виположується, далі спускаємось в зв’язках. Скориставшись порадою попередніх груп не зупиняємось на найближчих острівках осипу (камененебезпечно!!!), а проходимо далі, забираючи вправо в напрямку льодовика Крумкол. В 11:30 стаємо на сніданок. Весь спуск зайняв 6 годин.

Фото34

Фото 35

Фото36.

Фото37. Пер. Скалистий, 2Б

Фото38. Перші 150 м спуску

Фото39. Спуск з сніжного гребня

Переходів: 202 | Додав: nikeliron | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: паспорт, Перевал, поход, скалистый
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вверх