Активний відпочинок та незабутні враження
Вітаю Вас Гость

Меню сайту
Спортивний туризм
[08.04.2011][Гірський туризм]
Кубок МКС. Результат...
[26.03.2011][Гірський туризм]
Спасатель 2011
[26.03.2011][Гірський туризм]
Чемпіонат Львівської...
[26.03.2011][Гірський туризм]
Чемпіонат Чернігова ...
[26.03.2011][Гірський туризм]
Кубок Донбасу сніжно...
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 41
Наша кнопка

<a href="http://turism.ucoz.ua/" target="_blank" >
<img src="http://turism.ucoz.ua/images/baner3.gif" title="Активний відпочинок" style="border: none;" alt="" />
Головна » Каталог перешкод » Центральный Кавказ (Безенги) » пер. Коштан (1Б, 3450)

Звіт про гірський туристський спортивний похід IV к. с. 28.06 - 13.07.2009 Скуловатова О.В.
http://turism.ucoz.ua/index/otchet_o_gornom_turisticheskom_sportivnom_pokhode_4_k_s_po_centralnomu_kavkazu_bezengi_priehlbruse/0-74 01.03.2011, 12:27
Паспорт перешкоди: пер. Коштан (1Б, 3450)

Назва
Категорія
Висота
Район
пер. Коштан

3450 м
Центральний Кавказ (Безенгі)

Які долини зв'язує:
дол. р. Думала - дол. р. Черек-Балкарський

Джерело:
Похід 4 к.с. (Скуловатова О.В.)

Час проходження:
4 год (Від озера до ночівель на морені)

Рекомендоване спеціальне спорядження на групу:
Кішки, льодоруби, мотузки для руху в зв'язках

Можливі місця ночівлі:
Перед перевалом біля озера. На перевалі. На моренах з боку Черека-Балкарського обладнані ночівлі.

Опис проходження:
29.06.09

Підйом о 5:00. Снідаємо, збираємось і в 6:00 виходимо з місця стоянки. Тримаючись правої сторони ідемо в напрямку льодовика. Переходимо через поперечний моренний вал і рухаємось між руслом льодовика і високим бортом древньої лівобережної морени. Варто зауважити, що зустрічаються описи в яких пропонується рух по гребеню лівобережної морени, але нам такий шлях не здається простішим, оскільки можливі труднощі при спуску з гребня по дуже крутому осипному камененебезпечному схилу. Шлях підйому на перевал Коштан добре проглядається. Видно пониження зі сніжником біля основи правобережної морени, там починається крута частина підйому на перевал. Близько години рухаємось вздовж лівого борту Уллуаузни, він досить крутий: 45º (Фото7). Для підйому на льодовик організовуємо перильну страховку 20 м (Фото8). Поки вішаються перила п’ємо чай.


Фото7. Борт льодовика Уллуаузна

Фото8. Підйом по перилам
Піднявшись, продовжуємо рух у потрібному нам напрямку (Фото9). Льодовик відкритий, пологий, вкритий моренним чохлом, не розірваний, тріщини майже не зустрічаються. Спуск з льодовика на протилежному боці не викликає таких ускладнень, як підйом. Піднімаємось на правобережну морену по крутому кулуару зі сніжником (Фото10), який виводить на широкі осипні схили. Починаємо підйом забираючи вліво, траверсуючи середнього розміру осип. Через два переходи виходимо до невеликої висячої долини з озерцем. Від озерця прямо вгору починається сніжний схил, що веде до перевального зльоту (Фото11). Перед підйомом (13:00) вирішуємо пообідати і відпочити годинки півтори.


Фото9. Шлях підйому

Фото10. Підйом на правобережну морену


На сніжнику, що починається від озера видно свіжі поодинокі камені, тому на початку підйому забираємо лівіше на осипний гребінь. Після виходу на сніжник рухаємось прямо вгору по лінії падіння води. Схил не крутий ~30°.
Через 200 м виходимо на виположення – ми в цирку перевалу. Чітко проглядається сідловина перевалу і перевальний зліт: схил 50 м крутизною ~35º. За пів години вся група підіймається на перевал. Погода ясна, незначна хмарність. Перевальна сідловина осипна (Фото12). Знаходимо тур по центру сідловини. Добре видно шлях спуску, перевал Шести і Дополнітєльний (Фото13).
Починаємо спуск з перевалу в 18:00 по крутому 35° осипному кулуару (Фото14). Рухаємось тісною групою. Місце неприємне: зруйновані скелі забезпечують камененебезпечність і не дають можливості організувати страховку. Через 200 м спускаємось на сніжник, що виположується. Перетинаємо сніжне плато, забираючи вліво. Воно закінчується моренними валами. Сніг тут ще не повністю зійшов. Вибираючи шлях по залишкам снігу спускаємось до наступної висячої долини за 20 хв. Тут знаходимо осипні острікви з готовими майданчиками під намети. Поруч розташовуються кілька льдникових озер. Вирішивши, що це місце придатне для стоянки – стаємо на ночівлю (Фото15).


Фото11. Підйом від озера

Фото12. На пер. Коштан 1Б

Фото13. Вид з пер. Коштан

Фото14. Спуск з пер. Коштан


Фото15. Місце ночівлі

Переходів: 203 | Додав: nikeliron | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вверх